Zde naleznete přehled všech plánovaných i proběhlých setkání s Oldřichem Seluckým.

Plánované akce


Proběhlé akce


25
září
2021
16:00
Kostel sv. Jana Křtitele na Velízu

Koncert a mluvené slovo připomene 1100. výročí mučednické smrti kněžny Ludmily. Skladby J.S.Bacha, G.Ph. Telemanna a varhanní improvizace přednesou Veronika Hádková (hoboj) a Miroslav Pšenička (varhany). Oldřich Selucký v krátkých vstupech mezi skladbami představí život první známé ženy našich dějin. Pro nejmenší čtenáře bude k dispozici má kniha "Svatá Ludmila, příběh české kněžny".

28
ledna
2020
19:30
Kostel P. Marie Vítězné na Bílé Hoře

Oldřich Selucký ve své přednášce nahlédne za oponu důvěrně známého poetického obrazu našich Vánoc a podívá se, jak dlouhá staletí pracovala na vzniku tradice, která se každoročně vrací do našich domovů. Na místě bude možno zakoupit nejen knihu Cesta tří králů.

29
listopadu
2019
17:00
Farní dům u sv. Mořice, Opletalova 10, Olomouc

Autorské čtení a vyprávění o sv. Anežce. Na místě bude možné zakoupit knihy autora s věnováním a se slevou. Pořádá Karmelitánské knihkupectví v Olomouci.

28
listopadu
2019
11:00
Katolický dům v Zábřehu na Moravě

Přednáška rozvine příběh přemyslovské princezny v čase velkých proměn českého království. Do knihy "Svatá Anežka, příběh české princezny", vhodné jako vánoční dárek pro nejmenší čtenáře, budou moci jejich rodiče a prarodiče nechat vepsat věnování od autora.

27
listopadu
2019
18:45
dolní sál fary v Zašové

Přednáška Oldřicha Seluckého o svaté Anežce. K zakoupení bude k dispozici kniha Svatá Anežka, příběh české princezny.

12
listopadu
2019
19:30
Kostel P. Marie Vítězné na Bílé Hoře

V den třicátého výročí svatořečení Anežky Přemyslovny, se bude ve farní místnosti při kostele P. Marie Vítězné na Bílé Hoře, konat přednáška Oldřicha Seluckého o životě svaté Anežky, její době a prostředí, ve kterém nebylo snadné jít cestou, ke které se cítila povolána. Autor také představí svou knihu určenou nejmenším čtenářům: "Svatá Anežka, příběh české princezny".

3
listopadu
2019
15:00
Kostel svatého Jana Křtitele na hoře Velíze

Na Velízu proběhne hudebně-literární pásmo, kterým si připomeneme 30. výročí svatořečení Anežky České. V krátkých vstupech načrtne Oldřich Selucký horizont života svaté Přemyslovny, návštěvníci také mohou pro své děti či vnuky zakoupit bohatě ilustrovanou knihu "Svatá Anežka, příběh české princezny" s věnováním od autora.

11
dubna
2018
11:00
Zemplínska knižnica v Trebišove

Beseda s autorem

13
října
2017
17:00
Kublov, okres Beroun

Vernisáž výstavy mých knižních ilustrací. Větší část vystaveného souboru originálů budou tvořit pastely na tónovaném papíře - ilustrace ke knize "Bratr Dominik". Doplní je i nepoužité ilustrace, pro které se v knize už "nenašlo místo". K vidění budou také některé návrhy barevných obálek knih a původní barevné ilustrace ke knize "Strážce ohně", místo kterých byly z ekonomických důvodů použity černobílé perokresby (i některé z nich se na výstavě objeví). ýstava mých knižních ilustrací. Větší část vystaveného souboru originálů budou tvořit pastely na tónovaném papíře - ilustrace ke knize "Bratr Dominik". Doplní je i nepoužité ilustrace, pro které se v knize už "nenašlo místo". K vidění budou také některé návrhy barevných obálek knih a původní barevné ilustrace ke knize "Strážce ohně", místo kterých byly z ekonomických důvodů použity černobílé perokresby (i některé z nich se na výstavě objeví).

8
prosince
2016
19:30
Dominikánský klášter Jilská 7a, Praha

Představení nové knihy Oldřicha Seluckého Bratr Dominik. Autor srdečně zve všechny čtenáře, příznivce a zájemce o historické události, které nepřestávají formovat naši přítomnost. Součástí večera bude uvedení do historického kontextu doby, setkání s autorem, možnost získání knihy, autogramiáda.

16
února
2016
18:00
Katolický dům, Zábřeh na Moravě

Setkání na téma: "Don Bosco a jeho doba", přednáška spojená s autogramiádou, historický horizont ke knize "Bitva na řece Pádu".